Znanstveni rad započela je kao studentica 2010. godine na Hrvatskom institutu za istraživanje mozga u Odsjeku za slikovni prikaz mozga te pod mentorstvom prof.dr.sc. Milana Radoša izradila znanstveni rad naslova „Postnatalne promjene u odnosu volumena moždanog tkiva i endokranijalnog volumena“ za koji je 2012. godine dobila Dekanovu nagradu.
2013. upisuje poslijediplomski doktorski studij Neuroznanost na Hrvatskom institutu za istraživanje mozga, koji uspješno završava s odličnim uspjehom 2018. godine. Pod mentorstvom prof.dr.sc. Milana Radoša izrađuje doktorsku disertaciju naziva “Učinak perinatalne hipoksijsko-ishemijske encefalopatije na projekcijske putove moždanog debla kod nedonoščeta“, koju je obranila u veljači 2018. godine i stekla titulu doktorice znanosti. Područje njenog znanstvenog djelovanja je temeljna medicina – neuroznanost, a uže područje rada je neuroanatomija čovjeka, razvojna neuroznanost te klinička medicina – neuroimaging i neurokirurgija.
Znanstveni rad obavlja na Zavodu za neurokirurgiju Kliničke bolnice Dubrava i Hrvatskom institutu za istraživanje mozga, u Odsjeku za slikovni prikaz mozga, Odsjeku za razvojnu neuroznanost te Laboratoriju za eksperimentalnu neurokirurgiju. Od 2017. suradnica je na Europskom projektu Neurokirurški robot – NERO, suradnja KB Dubrava, INETEC-a i Fakulteta strojarstva i brodogradnje. Od 2020. godine suradnica na projektu Zaklade Adris Analiza primjene robotskog sustava za stereotaktičnu neuronavigaciju, voditelj prof.dr.sc. Darko Chudy te Upravljački model za autonomno kretanje i pozicioniranje neuronavigacijskog robotskog sustava, voditelj doc.dr.sc. Marko Švaco. Od 2021. godine suradnica je na projektu Hrvatske zaklade za znanost Duboka mozgovna stimulacija u bolesnika s poremećajem svijesti: potencijalni prediktivni čimbenici i strukturalne promjene mozga, voditelj prof.dr.sc. Darko Chudy.
Do ožujka 2023. ima ukupno 46 publikacija, 63 sažetka na domaćim i međunarodnim znanstvenim skupovima te nekoliko nastavnih tekstova. Službeni je prevodioc i koautor udžbenika Anatomija čovjeka, Medicinska naklada, 2018. Koautor je poglavlja Deep Brain Stimulation for Treatment Patients in Vegetative State and Minimally Conscious State stručne knjige, Neurophysiology in Neurosurgery: A Modern Approach u 2020. godini.
U travnju 2017. godine postala je stipendistica nacionalnog programa „Za žene u znanosti“ za tekuću godinu. U svibnju 2017.godine dobitnica je stipendije Future Leaders Woman in Adria. U 2018. godini dodijeljena joj je Dekanova nagrada za najuspješnijeg doktoranda sa obranjenom doktorskom disertacijom, područje Neuroznanost, Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu.
Uz razdoblju od 2017. do 2020. bila je suradnica je u nastavi na Katedri za anatomiju i kliničku anatomiju Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Tijekom rada na Zavodu za anatomiju u potpunosti je ovladala metodom anatomske sekcije cjelokupnog ljudskog tijela, kao i metodama pripreme kadavera za sekciju. Usavršila se u regionalnoj sekciji glave i vrata, a posebice ljudskog mozga. 2021. izabrana je u naslovno nastavno zvanje predavača anatomije na Zdravstvenom veleučilištu u Zagrebu te u naslovno zvanje poslijedoktorand na Medicinskom fakultetu Hrvatskog katoličkog sveučilišta. 2022. izabrana je u naslovno znanstveno-nastavno zvanje docent, polje temeljne medicinske znanosti-anatomija na Medicinskom fakultetu Hrvatskog katoličkog sveučilišta.
U siječnju 2023. godine stekla je službenu diplomu stereotaktične i funkcijske neurokirurgije dodijeljenu od strane edukacijskog odbora Europskog društva za stereotaktičnu i funkcijsku neurokirurgiju (ESSFN) nakon završenih osam modula u razdoblju od 4 godine i postala jedini neurokirurg u Hrvatskoj koji je stekao tu diplomu.
Članica je Hrvatske liječničke komore, Hrvatskog neurokirurškog društva, European Association of Neurosurgical Societies (EANS), World Society for Stereotactic and Functional Neurosurgery (WSSFN),
European Society for Stereotactic and Functional Neurosurgery (ESSFN), Hrvatskog društva anatoma, histologa i embriologa, Hrvatskog društva za neuroznanost, Federation of European Neuroscience Societies (FENS). Aktivno se služi engleskim jezikom, pasivno njemačkim jezikom.